fbpx

Zabieg mający na celu usunięcie zbędnego owłosienia przy pomocy wosku. W zależności od potrzeb wykorzystywany jest wosk miękki (z użyciem pasków do zerwania wosku ze skóry) oraz wosk twardy (bezpaskowy, delikatniejszy, sprawdzi się przy wrażliwej skórze).

Częstotliwość
Zabieg należy powtórzyć po 2-4 tygodniach.
Przeciwskazania
– przerwana ciągłość naskórka
– uczulenie na wosk
– stan zapalny miejsca zabiegowego
– infekcje skóry w miejscu zabiegowym
– ekspozycja na słońce do tygodnia przed zabiegiem
– łuszczenie się skóry (po opalaniu, w wyniku choroby np.łuszczyca)

Najczęściej zadawane pytania

Włosy powinny mieć długość od 0,5-1,0 cm. Jeśli włosy będa za krótkie, nie zostaną usunięte podczas zabiegu (wosk ich nie wyrwie), jeśli będą za długie będą ciągnąć- w takim wypadku przed zabiegiem należy je podciąć.

Podczas golenia zostaje ścięta tylko łodyga włosa, przez co często włosy odrastają już drugiego dnia. W czasie depilacji woskiem usuwana jest łodyga wraz z cebulką włosa. Dzięki tej metodzie włosy odrastają wolniej, są cieńsze, delikatniejsze, jaśniejsze i nie są tak „drapiące”.

Jest to kwestia indywidualna. Dla niektórych zabieg jest niemalże nieodczuwalny, a przez innych oceniany jest jako zabieg przy którym odczuwają dyskomfort. Odczuwanie bólu jest zależne m.in. od progu bólu, grubości i gęstości włosów oraz cyklu miesiączkowego. Jednak przy systematycznych zabiegach ból jest zdecydowanie mniejszy – włos staje się cieńszy a cebulka włosa jest osłabiona i bardziej podatna na usunięcie.

Systematycznie usuwanie włosów osłabia je i sprawia, że jest ich mniej. Włoski odrastają dużo wolniej niż w przypadku zwykłego golenia. Skóra pozostaje gładka na dłużej.

Efekt utrzymuje się od 3 do 6 tygodni w zależności od predyspozycji indywidualnych.

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytanie dotyczące naszych usług, potrzebujesz pomocy lub po prostu chcesz porozmawiać, chcemy Cię usłyszeć.
Skontaktuj się